Рилски издържа на теста срещу ЦСКА

10-04-2024 21:13 | BGbasket.com

Рилски спортист успя да запише 22-рата си победа от началото на Sesame Национална баскетболна лига. Баскетболистите на Любомир Киров се справиха с ЦСКА с 88:78 като гост в двубой, изигран в София.

Съставът от Самоков отбеляза повече точки от бърза атака - 20 срещу 7 за ЦСКА, както и повече от състезателите, влезнали в игра от пейката - 33:4. Столичани спечелиха единствено втория период, който съвсем не им бе достатъчен за успеха.

С тази победа "Рилецо" остава на втора позиция с баланс 22-7, докато "червените" са на пето място с 14-15. За баскетболистите на Росен Барчовски предстои домакинство на Черноморец на 13 април (събота), а за Рилски спортист - гостуване на Спартак Плевен ден по-късно.

Добро начало в мача направиха Алекс Симеонов и Чавдар Костов, които помогнаха на тима си да стигне до серия 16:4. Успяха да задържат преднината си до последните минути от частта, но Георги Боянов и Владимир Нанкински стопиха изоставането до 6 при 20:26.

Независимо, че Рилски спортист върна двуцифрената разлика в първите минути на втората четвърт, домакините продължиха с доброто си представяне. Водени от Георги Боянов, "армейците" спечелиха периода с 23:13, за да заемат за първи път в срещата лидерската позиция.

Гонитбата в резултата продължи и след подновяването на играта, като до равенство се стигна 4 пъти, а разликата между двата тима не надвиши 3 точки. Така развоя на двубоя остана да се реши през последната десетка, която започна при резултат 61:61.

В първите минути на заключителния период "Рилецо" направи серия от 13:4, за да си отвори нова двуцифрена разлика при 75:65. ЦСКА се опита да намали изоставането си, но противникът им на позволи да стане обрат в края на мача.

Джо Лоусън бе най-резултатен за победителите с 18 точки и добави към тях 8 борби. Чавдар Костов завърши със 17 и 4 асистенции, по 13 отбелязаха Алекс Симеонов и Мирослав Васов, с 11 остана Джон Флорвиъс.

Дабъл-дабъл за ЦСКА записа Георги Боянов - 22 точки и 14 борби, по 17 вкараха Александър Радукич (8 борби) и Виктор ГерговКам Грегъри отбеляза 10.