България U16 обърна Румъния за първа победа в контролите

20-07-2024 19:05 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U16 записа първа победа в контролите си от подготовката за Европейското първенство. Тимът ни надви Румъния с 93:88 в „Арена Ботевград“, като по този начин взе реванш за загубата от този съперник ден по-рано.

Срещата бе много оспорвана с 13 смени на водачеството и 9 равенства, а победителят бе определен след продължение.

Следващите две контроли на тима ни са на 23 и 24 юли срещу Израел, отново в Ботевград.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме. Баскетболистите на Янко Янков поведоха с 23:19 след десет минути игра, но на почивката гостите обърнаха за 43:41.

Силна игра след паузата изведе Румъния напред с 67:58 преди заключителната четвърт. Преднината на тима достигна и 16 точки в началото на последната част, но българите показаха характер и в оставащото време напълно заличиха пасива си, пращайки мача в продължение при 80:80, където и измъкнаха успеха.

Мартин Попов вкара 19 точки за България, с 16 е Валентино Ковачев.

Тагове: България U16