Европейският шампион прати България U16 в мачовете за 9/16 място

(сн. FIBA.basketball)
13-08-2024 15:14 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U16 ще играе за разпределение на 9/16 място на Европейското първенство, което се провежда в Ираклион. На осминафиналите тимът отстъпи на миналогодишния шампион в тази възраст Испания с 58:104.

В следващия етап отборът ни ще играе срещу загубилия срещата между Словения и Италия.

Баскетболистите на Янко Янков имаха леко предимство в началните минути, но много бързо Испания взе инициативата и след силна серия, след първата четвърт се откъсна с 30:8. Вторият период бе по-равностоен, но на почивката преднината на съперника отново бе солидна – 54:27.

Разликата продължи да расте и след паузата, като достигна 39 точки преди заключителната част, а до края Испания спечели още по-убедително.

Подобно и на предишните срещи, и в тази националите ни отстъпваха най-вече в подкошието, където опонентът вкара 64 от точките си, като стреля и с над 73% успеваемост от близка и средна дистанция, което бе и решаващо.

Валентино Ковачев бе най-резултатен за България с 15 точки, 10 има Боян Кьосев.