Куп пропуски пратиха България U16 в мача за 15/16 място в Коня

(сн. FIBA.basketball)
23-08-2024 18:11 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момичета U16 допусна нова загуба на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Коня, Турция. Тимът ни отстъпи на Босна и Херцеговина с 50:68, след като стреля с под 28% успеваемост от игра (19/68), макар да имаше предимство по някои показатели.

Поражението праща нашите в спора за 15-ото място в крайното класиране, където те ще се изправят срещу състава на Украйна. Мачът е на 24 август (събота) от 12:00 часа.

Двубоят стартира с леко предимство за българките, които обаче бързо започнаха да правят грешки и пропуски. Босна и Херцеговина се възползва и след силна серия се откъсна с 21:8 след десет минути игра. Разликата скочи и до 19 през втория период, а почивката дойде при 38:21 за съперника.

Ниската резултатност се запази и след паузата, като баскетболистките на Лъчезар Коцев взеха третата четвърт и след нея намалиха за 35:48. До края обаче босненките поддържаха комфортна преднина и без проблеми спечелиха.

Деяна Станиславова бе най-резултатна за отбора ни с 13 точки и 8 борби. Фатме Кичукова е с 9 точки и 7 борби, но и 7 грешки.