Мемфис не даде шанс на Филаделфия (видео)

(сн. AP)
23-12-2015 11:12

Марк Гасол наниза 19 точки, а Гризлис удържа Филаделфия със здрава защита във вторник вече. Мечките се наложиха със 104-90 и удържаха пети пореден съперник под 100 точки. За Филаделфия пък това бе 11-та поредна загуба, които имат само 1 успех този сезон и 29 поражения. Тази вечер Мемфис, който е 6-ти на Запад с актив 16-14, гостува на Вашингтон, а 76-ърс на Милуоки.

Майк Конли имаше 18 точки и  6 асистенции за успеха. Кортни Лий добави 15 точки, а Зак Рандолф реализира 14 точки и овладя 8 борби. Мат Барнс завърши с дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби.

Мемфис предизвика 28 грешки на Филаделфия, отбелязвайки 36 точки от тях. Джалил Окафор добави 18 точки, а Холис Томпсън допринесе с 16. Айзея Канаан завърши с 15.

Мемфис започна да контролира двубоя още отначало. Филаделфия стопи пасив до 6 на полувремето при 47-53, но Мемфис постепенно започна да покачва преднина през второто полувреме. Авансът на Гризлис нарасна над 20 точки в средата на третата част, а Филаделфия не успя да свали повече от 12 до края на срещата.

Тагове: Мемфис Гризлис, Филаделфия 76-ърс, НБА