Шампион 2006 издържа срещу Левски

05-03-2018 14:12 | BGbasket.com

Шампион 2006 постигна нова победа във втора шестица при жените, след 52-48 срещу Левски.

По-опитният тим успя да откаже съперника в края на двубоя, за четвъртия си успех в групата.

Шампион имаше леко предимство през първото полувреме, като успя да стигне до аванс от 8 точки в един момент от втората четвърт.

Символичният домакин се възползва по-добре от грешките на Левски, но преднината му бе стопена само до две точки до почивката - 26-24.

Левски направи пълен обрат, след серия от 10-0 в края на първото и началото на второто полувреме. “Сините” стартираха ударно третата част и поведоха със 7 точки.

И това обаче не реши нищо и в началото на четвъртата част резултатът пак бе изравнен. Шампион взе инициативата след 44-44 и успя да наложи волята си.

Последваха куп пропуски и от двете страни, а Ана Стоянова върна интригата при 49-48, доближавайки Левски само на точка.

В последните близо три минути от двубоя обаче пак нервите взеха връх и от двете страни нямаше кош. Цветелина Димитрова подпечата победата на Шампион с тройка 2 секунди преди края за финалното 52-48.

Елена Димова завърши с 18 точки и 10 борби за успеха, Цветелина Димитрова добави 12 точки и 10 борби, Калина Иванова отбеляза 10.

Ана Стоянова реализира 17 за Левски, а Виктория Койчева добави 8 точки и 18 борби.