Шампион 2006 спечели страшна битка с ЦСКА за място във финалите

(сн: BGbasket.com)
21-03-2019 21:00 | Мария Мицова

Шампион 2006 попълни директните места за финалите на първенството при юноши U19, след победа над ЦСКА със 79:66 в директен сблъсък за второто място на Запад.

Мачът бе отложен от февруари, заради ангажиментите на ЦСКА в европейската младежка лига, затова остана за доиграване чак сега - след края на всички останали срещи и от двете групи.

Успехът прати Шампион 2006 при БУБА Баскетбол, Черно море Тича и Шумен във финалите, а ЦСКА ще играе срещу Черноморец в квалификациите.

И двата отбора започнаха сковано, като напрежението със сигурност взимаше връх в доста моменти от мача. ЦСКА бе по-убедителен в началото и поведе, но в началото на втората четвърт Шампион стопи изоставането и впоследствие изравни до 22:22. Двойно техническо в средата на втората част се оказа решаващо за Алън Куршумов от Шампион, който след това направи и неспортсменски фаул, което доведе до дисквалификацията му.

До почивката обаче Шампион поведе, а след подновяването на играта дори установи по-стабилна преднина. ЦСКА обаче както винаги не се отказа и догони съперника до 50:50 в началото на последната част.

Фауловете се трупаха и от двете страни, като в третата част с по четири нарушения увиснаха основни състезатели като Виктор Маргаритов, Хасан Чауш и Николай Петков, а в началото на последния период четвърти получи и Константин Паисиев.

5:39 минути преди края Маргаритов напусна след петото си нарушение, както и техническо заради протестите си. Играта бе временно спряна, след като бащата на един от играчите на ЦСКА потърси обяснения от съдиите Димитър Мановски и Димитър Георгиев, отправи жестове и към комисаря Любомир Амиорков, преди да бъде помолен да напусне залата.

Шампион стигна до преднина от 11 точки, но страхотна поредица от тройки върна надеждата на ЦСКА в последните минути.

В изключително напрегнатата атмосфера под коша, Шампион се ориентира по-добре, а "червените" нямаха отговор, след като и Емилиян Грудов излезе за пет фаула. Там тимът на Ники Господинов спечели мача, като отново се откъсна и ЦСКА вече нямаше сили за нов щурм.

Ангел Илиев реализира 28 за победата, Константин Паисиев добави 13, а Хасан Чауш - 12. Георги Шаламанов бе най-резултатен за ЦСКА със 17 точки, Грудов добави 15.