Рилски спортист -2 нанесе първа загуба на ЦСКА

(сн. Николай Чапкънов)
03-11-2019 19:20 | Мария Маринова

Рилски спортист -2 нанесе първа загуба на ЦСКА в мъжката А група през този сезон. В среща, изиграна днес в столичната зала „Румен Пейчев“, тимът от Самоков победи своя съперник с 80:69. „Червените“ имаха двуцифрен аванс малко преди края на първото полувреме, но допуснаха обрат.

Двата тима завършиха с доста сходни показатели, като Рилски спортист -2 имаше леко предимство при стрелбата (44% срещу 37%) и направи с три грешки по-малко (19 срещу 22).

Победата бе втора за гостите, които имат и три поражения, докато баскетболистите на Теди Буков са с баланс 2-1. В следващия кръг ЦСКА приема Чавдар Троян, а Рилски спортист -2 е домакин на Видабаскет.

Армейците дръпнаха с няколко точки в началото, но след серия от 8:2 съперникът им стигна до обрат. Последваха оспорвани минути, а след първата част „червените“ водеха с 18:14.

През втория период двата тима играеха на приливи и отливи. Първо ЦСКА направи серия от 10:0 и дръпна с двуцифрена разлика при 32:20, а след това на свой ред и Рилски спортист -2 отвърна с 10 безответни точки и почти заличи пасива си. До края на полувремето гостите все пак успяха да изравнят и на почивката резултатът бе 36:36.

Няколко минути след паузата тимът от Самоков направи пълен обрат и поведе с 6 точки, което бе най-голямата разлика в негова полза до момента. Последва размяна на кошове, а преди заключителната четвърт гостите водеха с 57:53.

В оставащото време на няколко пъти ЦСКА имаше възможност да си върне водачеството, но Рилски спортист -2 удържа преднината си и спечели.

Над всички за победителите бе Мирослав Васов, който игра без смяна и завърши с дабъл-дабъл – 26 точки и 17 борби. Васил Попов отбеляза 18 точки, Борислав Николов вкара 15, а с 10 е Боян Илиев.

За столичния тим 23 точки наниза Емилиян Грудов, а с дабъл-дабъл са Николай Стефанов (16 точки и 10 борби) и Георги Шаламанов (11 точки и 11 борби).