Шампион 2006 с още една убедителна победа във втората тройка

(сн. БФБ)
19-03-2021 16:34 | BGbasket.com

Шампион 2006 продължава без загуба във втората тройка на женската А група. Тимът записа трети последователен успех, след като днес се наложи над Черно море Одесос с 84:40 в столичната зала „Триадица“. Поражението бе второ за баскетболистките на Венцеслав Гечев, които имат и една победа.

Столичният тим взе инициативата още в самото начало на срещата, а след десет минути игра водеше с 23:10. През втория период разликата продължи да расте, а на почивката баскетболистките на Лъчезар Коцев се откъснаха с 47:19. Домакините играеха по-стабилно в подкошието, а голямата разлика дойде и от многото точки, които те отбелязаха от грешки на съперника.

Ситуацията не се промени и след паузата. Много бързо преднината на Шампион 2006 надхвърли 30 точки, а преди последната четвърт тимът бе напред с 66:29, като до края нямаше проблем да спечели още по-убедително.

Мария Делчева и Симона Симеонова вкараха по 12 точки за победителите, по 10 имат Виктория Иванова и Ванина Василева.

За Черно море Одесос Никол Божилова реализира 15 точки, като тя бе и единствената с двуцифрен актив за отбора си.