5/5 за Шампион 2006 във Втората тройка

(сн. БФБ, архив)
11-04-2021 13:45 | BGbasket.com

Шампион 2006 постигна пета поредна победа във Втората тройка в женската А група. Тимът остава без загуба в тази фаза на шампионата, след като се наложи над Академик Пловдив на негов терен с 64:47, водейки почти през целия мач.

Най-много от точките на победителите дойдоха от грешки на съперника и при играта в подкошието. Двата тима сбъркаха общо 53 пъти в мача, като 30 от тях бяха на домакините.

С успеха Шампион 2006 се откъсна още повече в класирането от останалите два отбора – Академик и Черно море Одесос, а първото място му гарантира участие в серията за бронзовите медали срещу третия от Първата тройка - Славия.

Двубоят започна много оспорвано, въпреки че и двата тима правеха доста пропуски. Играта вървеше почти кош за кош, а след десет минути игра гостите взеха леко предимство при 14:10. Столичният тим стартира втория период със серия от 10:0 и се откъсна в резултата. До средата на частта съперникът му така и не успяваше да се разпише, а на почивката Шампион 2006 водеше с 28:18.

Преднината на тима на Лъчезар Коцев достигна 14 точки след паузата, но преди заключителната четвърт съставът на Елена Петрова успя да намали изоставането си при 35:41. В оставащото време обаче гостите отново направиха преднината си двуцифрена и спечелиха мача.

Ванина Василева бе най-резултатна за победителите с 12 точки, с 10 е Микаела Дамянова.

За Академик над всички бе опитната Анна Римпова с 21 точки и 18 борби.