Берое Стара Загора добави и шампионска титла за златен требъл

23-04-2021 19:48 | BGbasket.com

Берое Стара Загора е новият шампион на България за жени. Отборът спечели финалната серия срещу Монтана 2003 с 3-1, след като днес се наложи като домакин с резултат 82:77 в мач №4. Старозагорки записаха перфектния сезон, спечелвайки златен требъл – за Купа България, в Адриатическата лига, а сега и в женската А група. Това беше трети пореден финал между отборите, като старозагорки спряха серията от две поредни титли на съперника си.

Мачът започна много оспорвано, което се запази през цялата му продължителност. След близка гонитба цяла първа част домакините водеха с 25:22. Още в началото на втория период Монтана 2003 взе водачеството и остана напред до почивката, когато водеше с 39:36.

Нова промяна на статуквото непосредствено след подновяването на играта остави Берое напред и тимът на свой ред водеше с три точки след още една част – 62:59. Интересни минути доведоха до равенство при 69:69 в средата на заключителната част, а две минути преди края домакините успяха да се откъснат напред при 79:75. Tози резултат се запази дълго след много грешки на отборите, а в края резултатът беше оформен от наказателната линия.

Петте титулярки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като 21 точки и 5 борби записа Виолина Кочева, Сара Бут добави дабъл дабъл от 19 точки и 13 борби, а 16 вкара Гергана Иванова.

За Монтана 2003 също петте започнали мача имаха 10 или повече точки, като с 24 плюс 7 асистенции се отличи Изабела Рамона, а 19 точки отбеляза Христина Иванова. В мача днес монтанки бяха без гарда си Виктория Стойчева.