Славия и Берое Стара Загора са първите полуфиналисти при девойките U19

13-05-2021 19:41 | BGbasket.com

Славия и Берое Стара Загора са първите полуфиналисти на Държавното първенство за девойки U19. Двата отбора записаха втори победи в група B на турнира, като утре в директен сблъсък предстои да определят и кой ще завърши първи в класирането.

Славия победи Черно море Одесос със 73:58. Столичният тим натрупа солиден аванс още през първата част и не го изпусна до края. И двата тима имаха по-ниски проценти при стрелбата под коша, но интересното бе, че Славия стреля общо 74 пъти за две точки, като отбеляза при 21 от опитите си. Разликата дойде и от големият брой грешки на варненки – 37. Силен мача за победителите изигра Виолета Григорова, която не бе далеч и от трипъл-дабъл със своите 25 точки, 21 асистенции и 7 откраднати топки. Валентина Веселинова записа 20 точки и 13 борби. Паолина Гочева бе най-резултатна за Черно море Одесос с 18 точки, но сбърка и 10 пъти. Зехра Салим се отчете с 12 точки и 11 борби, но също с много грешки – 9.

Силният старт също донесе победата на Берое Стара Загора срещу Левски с 64:48. Домакините се откъснаха с 20 точки аванс още преди края на първата четвърт и поддържаха двуцифрена разлика до края. Златка Маданкова бе най-резултатна за успеха със 17 точки, Деана Стояновска се отчете с 15 точки и 7 борби, а 11 точки добави Ралица Кенарева. За Левски Маргарита Иванова наниза 16 точки, с 12 е Десислава Андреева с 11 и 7 борби е Бетина Дончева.

Развръзката в група А обаче остана за последните мачове от груповата фаза утре. Шампион 2006 за момента излезе начело след втори пореден успех, този път срещу Септември 97 със 72:61, въпреки че изоставаше почти през цялото първо полувреме. Виктория Иванова завърши с 23 точки за победителите, Ванина Василева вкара 14, с дабъл-дабъл от 12 точки и 16 борби е Микаела Дамянова, а 12 точки вкара и Симона Симеонова. Борислава Денчева реализира 20 точки за съперника, по 11 добавиха Габриела Ангелова и Валентина Горанова.

В другата среща от групата Рилски спортист се наложи над Дунав Русе с 58:51. Двубоят премина през много обрати, като на моменти тимът от Самоков изоставаше и с двуцифрена разлика, но успя да спечели най-вече заради по-малкия си брой грешки. Деница Манолова завърши с 21 точки и 9 борби за победителите, Ивана Бонева се отчете с 18 точки и 8 борби. Кристиана Маркова завърши с 20 точки и 14 борби за русенки, но и със 7 грешки, Раня Абурая има 9 борби и 10 асистенции.