Спартак Плевен удари Академик Пловдив и се изравни с него

23-12-2021 20:53 | BGbasket.com

Спартак Плевен записа категорична победа над Академик Пловдив у дома с 91:64 след страхотни първа и трета част. По този начин плевенчани се изравниха със съперника си във временното класиране с по 4 победи и 5 загуби. В следващия кръг Спартак гостува на Берое, а Академик посреща Черноморец в Пловдив.

След силно начало само за няколко минути домакините натрупаха двуцифрен аванс, а на моменти до края на първия период той достигна цели 18 точки. Стабилна втора част запази комфортен аванс за Спартак, който влезе във второто полувреме безпощадно и се откъсна на 25 точки, предрешавайки изхода от мача още в третата част. Плевенчани спокойно доиграха мача и се поздравиха с победата.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като капитанът Димитър Маринчешки направи дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби, 16 точки, 8 борби и 5 асистенции добави Николай Стоянов, а с 15 точки и 8 борби се включи Максим Корниенко.

За Академик Тони Гуджино записа 15 точки и 7 борби, а Неманя Бешович се отчете с 13 точки и 5 борби.