Берое Стара Загора с втора категорична победа за по-малко от 24 часа

(сн. facebook.com/Beroewomen)
11-12-2022 15:30 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа втора безпроблемна победа в женската А група. По-малко от 24 часа след успеха срещу Академик Пловдив, тимът очаквано надви убедително и Шампион 2006 у дома с 99:47.

Победата бе девета за българския шампион, който е еднолично начело в класирането без загуба, докато днешния му опонент е с баланс 3-6.

След равностойни начални минути на мача, баскетболистките на Таня Гатева направиха силна серия и след първата част дръпнаха с 22:10. Шампион продължаваше да има много ниска резултатност и през втория период, като на почивката вече изоставаше с 18:52.

Берое продължи да увеличава аванса си и след паузата, като преди последната четвърт бе напред с 50 – 85:35. Преднината на домакините достигна 59 в началото на заключителния период и вътрепки че в края столичният тим намали част от нея, мачът отдавна вече се доиграваше.

Победителите овладяха 57 борби срещи 33, като вкараха и 72 точки в подкошието, а освен това опонентът им допусна 34 грешки срещу 18.

Таня Гатева отново разпредели минутите между всички свои състезателки. Най-резултатна бе Теодора Динева с 20 точки. Сиара Ростън е с 16 точки и 10 борби, по 12 точки имат Виолина Кочева и Гергана Маданкова (9 борби), а Цветомира Шаренкапова-Наумова се отчете с 11 точки и 7 откраднати топки.

За Шампион 2006 Анджела Стамболян записа 11 точки, с 10 и 7 борби е Елена Димова.