Левски хвърли много сили срещу Ямбол за шест поред в НБЛ

(сн. BGbasket.com)
11-12-2022 18:41 | BGbasket.com

Шеста поредна победа записа отборът на Левски в Националната баскетболна лига, след тежък двубой в зала Триадица срещу Ямбол и 89:67.

След по-малко от 21 часа "сините" играят и срещу Шумен в изтеглен мач от 11-и кръг - в понеделник от 17.30 часа.

Ямбол пристигна в София след сладка победа срещу ЦСКА в четвъртък, която даде още самочувствие за играчите на Александър Алексиев.

Левски обаче стартира с добра серия срещата - 9-0 и играеше с лекота в нападение като отново тройките даваха предимство за "сините".

Ямбол действаше агресивно и в защита, което доведе до доста нарушения на сметката на гостите, но повечето от тях равномерно разпределени между играчите.

Твърде рано Левски се успокои от разликата от десетина точки, която взе, и Ямбол мигновено се възползва, като Павел Маринов и Доминик Кристиано успяха да върнат импулса на гостите.

Първата част приключи 27:19, но след 7-0 в началото на втората Ямбол върна цялата интрига.

Гостите все пак не стигнаха до пълен обрат, но продължиха да дишат във врата на Левски до почивката.

Предимството на домакините в подкошието им донесе отново аванс преди паузата - 48:39 след 27 точки общо на Джон Флорвиъс и Николай Михайлов.

Третата част пак започна по-силно за Ямбол, но без гостите да успеят да стигнат до така търсения обрат.

Резултатът непрекъснато скачаше от 5-6 до десетина в полза на Левски, но "сините" нямаха комфорт в нито един момент от двубоя след началните минути.

Те раздвижиха малко нападението в последните моменти от третия период, за да поведат с 13 - 63:50, за най-голяма разлика до момента в двубоя.

Преднината на Левски стигна до 18 точки, но тогава отново Ямбол заигра по-агресивно в атака и след страхотна серия от 8-0 се върна до 10 пасив.

Това обаче бе всичко в двубоя и "сините" овладяха положението, за да се откъснат пак напред, с твърде малко време за нов натиск на Ямбол.

Джон Флорвиъс записа 24 точки и 11 борби за Левски, 24 вкара и Алан Арнет, 16 и 9 борби отчете Ники Михайлов.

16 за Ямбол отбеляза Павел Маринов, Уилям Таварес записа 14 и Иван Лилов - 11.