Берое показа двете лица във Варна и обърна Черно море

16-02-2023 21:08 | BGbasket.com

Берое взе девета победа в НБЛ, след обрат в третата част при гостуването си на Черно море Тича и крайното 109:98.

Въпреки информацията от Стара Загора за заболявания на основните им играчи ТК Идоджи и Дариус Хол, и двамата взеха участие в срещата.

Черно море обаче бе без Ейвърил Уба в мача.

Въпреки отсъствието му, варненци изиграха добро и резултатно първо полувреме.

Те поведоха и поддържаха преднина в първата и втората четвърт, но така и не успяваха да я увеличат. Почивката дойде при 54:50 след дълга гонитба.

В третия период Черно море успя да изскочи напред най-после с двуцифрен аванс, но оттам започна и сривът при варненци.

Берое направи фантастична серия от 24-4 и стигна до пълен обрат още в тази четвърт. В последната старозагорци вече на крилете на емоцията матираха съперника с аванс от цели 15 точки.

Опитите на Черно море до края не доведоха до нищо и така Берое е спокоен на седмо място в НБЛ след третото завъртане. Черно море остана 10-и.

Келси Барлоу се развихри с 33 точки - 7 тройки за победата и 9/11 стрелба. 23 точки и 10 борби добави Дариус Хол и 20 вкара Александър