Драматичен обрат за Левски в Самоков

(сн. BGbasket.com)
22-09-2023 19:04 | BGbasket.com

Левски постигна поредна драматична победа в контролите си преди началото на сезона. Тимът надви Рилски спортист в Самоков с 66:65 в двубой, в който домакините официално представиха отбора си пред собствена публика.

Баскетболистите на Младен Манойлович пропиляха преднина от 17 точки в хода на срещата и изгубиха двубоя в последните секунди след два поредни коша на Момчил Кадиев и Алън Арнет.

Иначе Рилски спортист доминираше през първото полувреме, след което бе напред с 40:26, но по-силна игра след почивката за съперника му донесе успеха.

Интересното е, че за мача домакините бяха осигурили съдии от аматьорската лига в страната, а не такива, които свирят мачове от официалния календар на БФБ.

Джон Флорвиъс завърши със 17 точки и 8 борби за успеха, Алън Арнет има 16 точки, с 12 е Марио Боянов.

За Рилски спортист Деян Карамфилов се отчете с 11 точки и 6 асистенции, 10 точки добави Крейг Осейхвувуомвам.

Тагове: Рилски спортист, Левски