Рилски даде отпор на Берое, но не успя да спре победния ход

25-11-2023 19:10 | BGbasket.com

Берое Стара Загора постигна шестата си победа в А група-жени, след успех над Рилски спортист със 78:67.

Самоковският тим започна добре и спечели първата четвърт с 23:20, но във втория период Берое бързо обърна нещата в своя полза и позволи само 7 точки в своя кош, за да дръпне на почивката с 41:30.

Разликата мина и 20 точки в третата част, когато старозагорки се успокоиха и Рилски се възползва от отпускането. Гостите спечелиха финалния период и до последно гониха съперника, но така и не успяха да наваксат.

21 точки за победата отбеляза Яна Карамфилова, 17 с 10 борби добави Николина Зубац, а Евгения Нацкина също записа дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби.

21 с 9 борби и 8 асистенции за Рилски регистрира Вероника Джикова, 20 вкара и Деница Манолова.