Спартак изкопчи победа от Шумен в екшън с продължение

25-11-2023 20:12 | BGbasket.com

Шумен и Спартак Плевен изиграха един от хубавите мачове за сезона в Sesame НБЛ. В него в Арена Шумен след продължение Спартак измъкна успеха със 101:95 след серия от 9-0 в последните секунди от добавеното време.

Двуцифрена разлика нямаше в нито един момент от срещата, а всички показатели бяха много изравнени.

Първите две части преминаха през много амплитуди и обрати на водачеството - Шумен първо поведе, но Спартак обърна за кратко, преди домакините да вземат аванс от 5 след началните 10 минути. Във втория период нещата се повториха, като гостите направиха силна серия и поведоха от своя страна, но Шумен се върна и на почивката се оттегли с преднина от 43:39.

Надмощие нямаше никой от отборите и в третия период, който приключи при пълен паритет - 63:63, за да остави всичко за края.

Играта продължи кош за кош, без някой да успее да вземе сериозна преднина, с поредица от равенства.

Възелът не се разплиташе и до последните минути, а битката и под двата коша бе доста сериозна.

Спартак остана без кош от игра близо три минути, но се справяше от наказателната линия, за да държи напрежението.

Три минути преди сирената Шумен отново успя да стигне до аванс от 4 точки, а след това и двата тима направиха пропуски и грешки, за да влязат и в заключителните 90 секунди при тази разлика.

Неспортсменски фаул даде още предимство на домакините, като Андрю Гордън го извърши и така дистанцията стана 6 точки.

Родни Първис и Джонил Фъджет обаче реализираха две поредни тройки в рамките на половин минута, между които Първис направи и грешка, за да изравни до 86:86 с 12 секунди до сирената.

Шумен остави топката в ръцете на топреализатора си Брайън Камерън, но Спартак направи добра последна защита и прати мача в продължение.

В добавеното време Шумен направи добри атаки и отново поведе с четири, само за да сътвори няколко грешки след това и отново да се стигне до равенство - 92:92 с две минути от добавените пет.

Дейвид Ролинс отбеляза две тройки в продължението, но Спартак отговаряше на всичко и обърна в последната минута от него с три поредни коша на Първис. Именно негова тройка реши всичко, за 101:95 за плевенчани.

Шестима играчи на Любо Минчев завършиха с двуцифрен актив, като Първис отбеляза 21, 16 добави Гордюн, а 15 - Станимир Маринов.

Брайън Камерън игра без смяна за 30 точки и 7 асистенции, 25 точки отбеляза Ролинс.