Едно полувреме бе достатъчно на Берое в Пловдив

(сн. facebook.com/Beroewomen)
29-11-2023 18:23 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава без грешка от началото на сезона в женската А група. Шампионките очаквано не срещнаха затруднения при визитата си на Академик в Пловдив, печелейки мача с 88:58 след по-силно първо полувреме и доминация под коша.

Победата бе седма за тях в шампионата, а през уикенда ще гостуват на Шоутайм. Тимът на Елена Петрова пък е с баланс 1-6, преди в събота да приеме Рилски спортист.

Тимът от Стара Загора стартира мача с 12 безответни точки, а след още една силна серия в края на първата част, дръпна с 29:7. Темпото се запази и през втория период, като баскетболистките на Жаклин Златанова продължиха да увеличават аванса си и на почивката се оттеглиха при 60:17 в своя полза.

Разликата скочи до 51 точки след паузата, но преди заключителната четвърт Академик заличи част от нея за 35:75. Домакините спечелиха и последната част, но без да имат шанс с нещо да застрашат водачеството на съперника.

По 18 точки за победителите отбелязаха Гергана Маданкова и Ивайла Бакалова (11 борби). Цветомира Наумова реализира 16 точки, с 13 е Николина Зубац.

Анастасия Калева се отчете с 16 точки и 8 борби за съперника, Маргарита Чипова има 12 точки, по 10 добавиха Ралица Кенарева и Каролина Кирилова.