12-0! Черноморец с перфектен старт на второто завъртане

16-12-2023 20:50 | BGbasket.com

Черноморец продължава без грешка през този сезон в Sesame Национална баскетболна лига. На старта на второто завъртане в шампионата тимът надви играещия основно с шестима баскетболисти в мача Берое с 86:74, след като водеше през повечето време.

Бургаският тим отново бе без Тони Троча, докато за съперника и този двубой за съперника пропуснаха Николай Титков и Михаил Комбаков.

След този двубой Черноморец е с перфектен баланс 12-0, а след седмица ще гостува на Рилски спортист. Берое е с 4-8 и му предстои домакинство на Шумен.

Двубоят започна много оспорвано със солидна игра под коша и на двата тима, които често си разменяха водачеството. Берое за кратко дръпна с 6, но направи повече грешки и след първата четвърт предимството бе за домакините – 23:18.

Серия от 7:1 за баскетболистите на Васил Евтимов направи преднината им двуцифрена едва минута и половина след старта на втория период. Гостите продължиха да са тези, които бъркат по-често и на почивката изоставаха с 35:46. Точките на Черноморец бяха сравнително равномерно разпределени между четирима играчи, докато в нападение Берое разчиташе основно на Даръл Дейвис, вкарал 15.

След паузата играта бе много по-равностойна, като преди последната част разликата от 11 точки в полза на домакините се запази, този път при 63:52.

В оставащото време вицешампионите поддържаха разлика от 10-15 точки и спечелиха.

Христо Захариев бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Травис Макконико отбеляза 16 точки, Шон Смит записа 14 точки и 10 борби, 12 точки вкара Милен Захариев.

За съперника Даръл Дейвис бе над всички с 27 точки и 11 борби за пълни 40 минути. Карлос Пепин отбеляза 15 точки, с 13 е Дарин Иванов – също играл без смяна.