Драма и продължение дадоха преднина на Павлин Иванов и Сибиу в четвъртфиналите

(сн. facebook.com/BCCSUSibiu)
18-04-2024 23:19 | BGbasket.com

Павлин Иванов и тимът му Сибиу стигнаха до обрат в серията от първия кръг на плейофите в румънското първенство. Българският национал и съотборниците му преминаха през драма и продължение, за да се наложат над Волунтари с 90:89 като домакини. Така вече разполагат и с преднина от 2-1 победи в серията в четвърфиналите.

Иванов се нареди сред титулярите за отбора си и завърши с 4 точки, 2 борби и 1 асистенция за 22 минути в игра. Той бе 1/3 при стрелбата си от средно разстояние и 2/2 от наказателелната линия.

Джей Траут се оказа най-резултатен от съотборниците на българияна, като финишира с 28 точки и 5 борби. Той стана и героят в срещата, след като записа два успешни наказателни удара, за да изведе тима си с точка преднина и да му донеса успеха.

Още тази събота (20 април) предстои четвъртият двубой от серията между двата състава, като Сибиу отново ще бъде домакин в мача.

Тагове: Павлин Иванов, Сибиу