Берое се доближи на крачка от четвърта поредна титла

(сн. facebook.com/Beroewomen)
19-04-2024 21:23 | BGbasket.com

Берое Стара Загора е на победа от четвърта поредна титла в женската А група. Тимът поведе с 2-0 във финалната серия срещу Монтана 2003, след като спечели и второто си домакинство, този път с 90:83.

Третият двубой от серията ще е на 21 април в зала „Младост“.

Домакините имаха леко предимство в началните минути и след първата четвърт водеха с 21:14. Те обаче не отбелязаха нито една тройка през първото полувреме, от което Монтана 2003 се възползва и на почивката обърна за 44:41.

Баскетболистките на Преслав Пешев поведоха и с 11 точки след паузата, но много силна последна четвърт донесе успеха на домакините.

В основата на успеха за Берое с по 28 точки бяха Николет Гилдей и Николина Зубац (12 борби). Цветомира Наумова има 12 точки.

За съперника Янина Тодорова бе над всички с 31 точки. Тея Робинсън има 20, 12 борби и 8 асистенции. Микаела Дамянова вкара 15 точки, с 13 и 8 борби е Тери Батъл.