ЦСКА с първи медал при юношите U19 от шест години

(сн. balkan-basket.com)
21-04-2024 16:46 | Мария Маринова

ЦСКА спечели първи медал при юношите U19 от шест години насам. Тимът взе бронзовите медали в турнира за Купа БФБ, след като в малкия финал в „Арена Ботевград“ се наложи над Тунджа Ямбол с 86:72.

Последното отличие  на клуба от столицата в тази възраст бе от Държавното първенство през 2018 г., когато тогавашният набор отново завърши трети.

В спор за Купа БФБ един срещу друг ще се изправят миналогодишния носител на трофея Балкан и Шумен.

ЦСКА започна мача с фрапантните 10 грешки само през първата част. Съперникът не се възползва обаче, правейки куп пропуски, а „червените“ компенсираха с високия си процент под коша и след десет минути игра водеха с 26:17 след 15 точки на Георги Цеков.

Преднината на столичния тим стана 16 през втория период, като на почивката той се оттегли при 46:35 в своя полза, а един от титулярите на Тунджа – Георги Димитров, вече висеше с четири нарушения.

Ситуацията не се промени значително и след паузата. Баскетболистите на Планимир Дафинов поддържаха двуцифрена преднина почти през цялата трета четвърт, а след края й водеха и с най-голямата разлика до момента в мача при 68:50.

В оставащото време отборът на Стойо Чолаков стопи изоставането си до 10, но времето вече бе твърде малко за нещо повече.

Георги Цеков отбеляза 22 точки за победителите. С дабъл-дабъл са Деян Лазаров (20 и 22 борби) и Кристиян Челенков (15 точки и 12 борби), а 11 точки добави Мартин Александров. Иван Димитров не взе участие в мача след контузията, получена в полуфинала.

За съперника Никола Нанков отбеляза 18 точки. Никола Енчев отбеляза 15, с 12 е Тодор Кирилов, 11 има Георги Иванов, с 10 и 9 борби е Стефан Касабов.