Спартак U17 удържа щурма на Ънстопабъл за седмото място

(сн. facebook.com/bcspartakpleven)
12-05-2024 10:52 | BGbasket.com

Спартак Плевен завърши на седмо място участието си в Държавното първенство за юноши U17, което се провежда в Ботевград. В последния си мач от надпреварата тимът надви трудно Ънстопабъл с 66:61, макар да водеше през повечето време, тъй като съперникът бе близо до обрат в края.

Баскетболистите на Тодор Тодоров взеха предимство в началото на срещата и след десет минути игра бяха напред с 19:11. Преднината им достигна 13 през втория период, а на почивката те се оттеглиха при 34:25 в своя полза.

Отборът от Добрич не се отказа и за кратко свали на 3 точки в третата част, която обаче отново завърши с предимство за съперника – 45:38. Спартак отново дръпна с двуцифрена преднина в заключителната четвърт и по всичко изглеждаше, че мачът е решен. Последваха обаче 10 безответни точки на Ънстопабъл и минута преди края тимът се доближи на 58:62, но символичните гости удържаха водачеството си до последно.

Дарио Тодоров реализира 17 точки за успеха, по 11 имат Калоян Илиев (13 борби) и Ивайло Стоянов (7 борби), 10 точки добави Павел Парашкевов.

За съперника 15 точки вкара Добромир Шерингов, Георги Арнаудов се отчете с 13 и 10 борби, а Михаил Йорданов записа 10 точки и 14 борби.