България U16 на косъм от обрат срещу Румъния в Ботевград

(сн. BGbasket.com)
19-07-2024 20:21 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета U16 претърпя драматична загуба в контролите си от подготовката за Европейското първенство. В „Арена Ботевград“ тимът на Янко Янков отстъпи на Румъния със 77:79.

Домакините поведоха с 8 точки още през първата част, но след силна серия в края й съперникът обърна за 22:21. Резултатността спадна през втория период, а почивката дойде при 41:36 в полза на Румъния.

След паузата играта продължи с леко предимство за гостите, които преди решителната четвърт водеха с 60:54. Разликата за кратко стана и 14 точки, но българите не се отказаха и в оставащите минути почти заличиха пасива си, без обаче да имат време за пълен обрат.

Мартин Попов отбеляза 15 точки за нашите, 14 има Ив Кастение, 10 добави Борис Гидов, като всички баскетболисти в разширения състав записаха минути в мача.

България и Румъния ще премерят сили още веднъж на 20 юли (събота), отново в Ботевград.

Тагове: България U16