Загуба за девойките U18 в първата контрола в Русе

(сн. BGbasket.com)
27-07-2024 22:29 | BGbasket.com

Националният отбор на България за девойки U18 загуби първата си контрола срещу Румъния в Русе. В мач, изигран в зала „Дунав“, тимът ни отстъпи на своя съперник със 72:74.

Двата тима ще се изправят един срещу друг още веднъж на 28 юли (неделя) от 10:00 часа.

Гостите започнаха по-добре, повеждайки със серия от 10:2, като това бе и най-голямата разлика изобщо в мача. България стигна до обрат в края на първата част при 19:18, но въпреки слабата резултатност през втория период, на почивката съперникът отново излезе напред – 30:27.

ФОТОГАЛЕРИЯ

След паузата играта продължи много равностойно, като преди заключителната четвърт баскетболистките на Маргарита Маринкова изоставаха с 5 точки. Драмата продължи до последно, но Румъния измъкна успеха.

Много силно за България игра Деница Манолова с 26 точки, Димана Костова отбеляза 15.

Двубоят се изигра навръх рождения ден на една от баскетболистките в националния ни отбор - русенката Ина Димова, която бе изненадана с торта и балони.

Тагове: България U18 (жени)