Победа за Рилски спортист в първата контрола

(сн. BGbasket.com)
30-08-2024 21:05 | BGbasket.com

Рилски спортист започна с победа серията си от контролни срещи в предсезонната подготовка. На свой терен в Самоков българският шампион надви македонския Пелистер с 95:85, като преди двубоя бе направено и официалното представяне на тима за новия сезон.

Домакините водеха в мача през цялото време, като още след десет минути игра се откъснаха с 33:16. Авансът им достигна и 30 през втория период, а почивката дойде при 59:33 в тяхна полза.

Голямата разлика доведе и до леко отпускане след паузата, което позволи на Пелистер да заличи от пасива си, особено през последната част, но когато мачът вече се и доиграваше.

Най-резултатен за победителите с 21 точки бе Алекс Симеонов. Алън Арнет реализира 16, новото попълнение Джордън Сешън се включи с 13 точки и 7 борби, а Александър Янев добави 10 точки.

В състава на Рилски спортист бе и още един от новопривлечените чужденци – Лакуинси Ридоу, като в Самоков все още чакат Юре Планинич.

Двата тима ще се изправят един срещу друг още веднъж, като вторият мач е в събота, отново в Самоков.

Тагове: Рилски спортист