"Дунав Еконт" надви "Стара Загора" в мач номер 2

Дунав Еконт изравни резултата
29-05-2007 12:01

Носителят на бронзовите медали в женското първенство ще се реши в трети мач, след като отборът на "Дунав Еконт" се наложи над "Стара Загора" с 86:73 в мач номер 2 и направи резултата в серията 1:1. Русенки не бяха побеждавали този съперник от повече от половин година, но в решителната битка снощи зарадваха с важен успех екзалтираната си публика от над 500 човека в зала "Дунав".
"Дунав Еконт" поведе в резултата още от началото и след 10 минути игра имаше преднина от 5 точки - 18:13. В тази първа четвърт главно действащо лице за отбора-домакин беше влязлата от резервната скамейка украинка Виктория Мирчева с някои добри прояви, но и някои грешки.
През втората част русенки увеличиха аванса си до 10 точки при 39:29, благодарение на Мирчева, сънародничката й Воронова, румънката Драгушин и младата Петева. В края на полувремето обаче те допуснаха няколко поредни нелепи грешки и позволиха на гостенките да изравнят - 39:39 на почивката. През нея обаче, освен за пълен обрат, наставникът на "Стара Загора" Николай Боруков трябваше да мисли и за сериозни кадрови проблеми. Той беше довел в Русе само 7 състезателки, а през втората четвърт беше принуден да извади от игра и Румяна Николовска заради разтегнати коленни връзки.
Все пак през третата част добрата стрелба от средно и далечно разстояние на Пашева, Мочева и Бачкова поддържаше равновесието в играта и резултата, като гостенките дори поведоха в 27-ата минута - 56:58. "Дунав Еконт" обаче възвърна преднината си - 64:62 в края на третата четвърт.
В началото на последната част ветеранката от "Стара Загора" Добринка Мочева, напълно в свой стил, напусна играта за 5 лични нарушения и така остави тима си само с 5 здрави състезателки на полето. Наложи се дори контузената Николовска да се завърне в игра накуцвайки, а присъствието й стана дори задължително, когато малко преди края на мача навехна глезен звездата на отбора, Албена Бачкова. Към този момент обаче дунавки вече бяха осигурили победата си с краен резултат 86:73, след една отлична за тях последна четвърт - 22:11. Тази решителна преднина "Дунав Еконт" натрупа най-вече с бързи контраатаки, в които се отличи Даниела Георгиева. Тя направи много силно второ полувреме и завърши мача с 20 точки, 8 борби и 7 асистенции. Съотборничката й Светлана Драгушин пък записа поредния си дабъл-дабъл с актив съответно 17-12-7.
След края на мача вярната русенска публика беше поздравена от баскетболистките на "Дунав Еконт" и треньора Стефан Стефанов
Неговият колега Николай Боруков пък ще има сериозни проблеми при комплектоването на състава си за третия, решителен мач за бронза утре в Стара Загора.