Нова доза емоции за феновете на Академик Бултекс 99, ново огорчение за Черно море Тича

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

18-10-2024 21:00 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 стигна до нова вълнуваща победа у дома, този път срещу Черно море Тича, след 67:64.

Пловдивчани имаха преднина от 17 точки, но гостите наваксаха в края и го направиха интригуващ.

Черно море имаше преднина през по-голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима.

Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути.

И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за това полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина.

След като остана без кош в първото полувреме, Ники Михайлов вкара първите пет точки за второто, а Академик наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути.

Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика.

Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина преднина.

Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да е в играта, след поредица грешки на противника.

Академик издържа за второ поредно домакинство в края, след ново 7-0 за варненци, което доведе нещата до три разлика.

Секундите до края обаче се оказаха малко, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите.

Васил Бачев вкара 13 за успеха, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море с 12 завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.