Втора победа в А група за Локо София

26-10-2024 17:45 | BGbasket.com

Локомотив София постигна втора победа в женското първенство, след 77:62 срещу Академик Пловдив.

Гостите от Пловдив изиграха по-силна първа четвърт, след която имаха малка преднина, но Локо София направи страхотна серия в средата на втория период. Тогава резултатът бе изравнен при 26:26, а оттам домакините взеха инициативата и до края на полувремето вече водеха с 38:29.

Ново 9-0 за Локомотив на старта на второто полувреме вече реши доста от нещата, като разликата скочи до 18 точки.

В началото на последната част Академик намали до 12 изоставането си, но повече не се доближи.

19 точки и 10 борби за победата записа Ванеса Кокалова, 12 вкара Албена Соколова.

За Академик Каролина Кирилова реализира повече от половината актив - 32 точки, 19 и 12 борби добави Анастасия Калева.