Проком – шампион на Полша

Проком Трефл - шампион на Полша
02-06-2007 12:32 | eurobasket.com

Единственият Полски представител в Евролига, Проком Трефл победи БОТ Туров с 68-55 у дома и така завоюва титлата в Полша с 4-1 победи във финалната серия. Така тимът от Сопот спечели четвърта поредна титла на страната си.
Туров беше равностоен опонент само през първото полувреме, след което изоставаше с едва две точки. Гостите не стреляха добре от зоната за 3 точки, както и от наказателната линия, докато Проком играеше добра защита. Ясмин Хукич изигра добър мач, като основната му задача бе да опази звездата на Туров, Томас Келати, който отбеляза по-голямата част от своите 16 точки към края на срещата, когато всичко вече бе ясно. Роберт Витка и Драгиша Дробняк бяха доста неефективни в подкошието срещу центровете на Проком – Андерсен, Бешок и Войчик.
Донатас Сланина от Проком, който бе избран за Най-полезен играч във финалите, завърши като най-резултатен с 24 точки, докато за Туров Келати вкара 16.