Съдия опорочава мач във Велико Търново

03-06-2007 12:59

Съдията Ангел Порожанов бе главно действащо лице в решителният мач за класиране във финалната четворка между съставите на Тигър Ямбол и Левски от първенството на 14 годишните. В петата минута на срещата при равен резултат Порожанов предупреждава треньорът на Левски Юлиан Аладжов, че отборът му играе зонова защита. Както е известно такава не е позволена на първенствата от тази възрастова група. Друг е въпросът, че съдията е излязал извън правомощията си и, че единствен, който може да прави предупреждения относно това правило е делегата на мача. И то само след повдигането му от страна на треньора на противниковият отбор. След въпрос от страна на Юлиан Аладжов към делегата, същият получава техническо от Порожанов, последвано от второ такова за помощник треньора Милена Савова. След последвало и дисквилифициращо на Аладжов, той изважда отбора си. Делегата на срещата се опитва да спаси мача, като казва, че ще назначи заместник на Порожанов. Когато от Левски пристават, вече отборът на Тигър Ямбол си е бил заминал, тъй като са изтекли позволените 15 минути за отборът напуснал да се върне на терена. В крайна сметка служебна победа за Тигър Ямбол и същият се класира за полуфиналите.
Във втората среща от днешната програма съставът на Лукойл Академик продължи победният си ход и завърши първата фаза без загубена среща след 84-72 срещу Черно Море ИГ. Малките „моряци” все още имат теоретичен шанс за класиране, но се надяват домакина Етър да загуби от Делфин в последната среща от деня късно тази вечер.