Госпич изравни на Шибеник

Диана Найденова (снимка:WABA)
03-06-2007 17:50 | crobasket.com

Два от най-добрите отбори в женската Адриатическа лига, хърватските Госпич и Шибеник играят на финал в Хърватското първенство.

След като Шибеник победи в първият мач, Госпич отговори и спечели втората среща у дома с 82-72. Така серията е изравнена преди днешният трети мач в Шибеник. Победата на Госпич бе осигурена във втората четвърт, която те спечелиха с 28-13. По едно време на срещата домакините дори водеха и с 21 точки разлика.

Олга Масилионене и Марина Мазич бяха в основата на успеха на домакините. Масилионене вкара 12 точки през първото полувреме, а пък Мазич завърши с 20 точки и 10 борби. Българският плеймейкър Диана Найденова отбеляза 8 точки за Госпич.
Сандра Мандир с 21 и Анда Йелавич със 17 точки бяха на-добри за гостите от Шибеник.Двата отбора участвуваха на Файнъл Фоур от Адриатическата лига в София, кедето претърпаха поражения от българският шампион ЦСКА.