45 точки на Цанкова класират НСА за четворката

Мария Цанкова (НСА)
04-06-2007 18:52

45 точки на Мария Цанкова класираха отбора й НСА за полуфиналите на турнира за девойки в Русе. Крилото бе неудържима и бе в основата на победата на НСА над Левски Спартак с 80–75.
Цанкова вкара 16 от 28 опита за 2 точки, 2 от 6 за 3 точки и безпогрешна от наказателната линия 7/7. Въпреки усилията на Христина Иванова и Доли Цанкова Левски Спартак не успя да се класира за четворката. Иванова вкара 34 точки, а Цанкова отбеляза 23 за сините баскетболистки.

След слабо първо полувреме Левски Спартак изоставаха с 15 точки (27-42). Още в началото на второто полувреме разликата нарасна на 21 точки в полза на НСА, но от този момент докрая Левски Спартак не само намали резултата, но и поведе с 1 точка 2 минути преди края. Все пак в самия край на мача момичетата от НСА бяха по-концентрирани и се поздравиха с крайният успех.