Силно второ полувреме класира Дунав за финала

Даниела Петева (снимка:ФИБА)
05-06-2007 19:25

Фаворитът за титлата Дунав Еконт се върна през второто полувреме и успя да спечели срещу НСА със 77–65 във втората полуфинална среща от първенството за девойки в Русе.

След като победиха безапелационно всичките си съперници до този момент, домакините изненадващо губеха на полувремето с 35-42.

Въпреки трудностите през първите 20 минути, силно второ полувреме ги извади и те се класираха за финала. В него утре следобяд в 13.30 Дунав ще срещнат отново ЦСКА. Двата отбора играха в мач от груповата фаза на турнира и Дунав Еконт спечелиха с 81 – 73.

След първата част гостенките от НСА водеха с 4 точки (23-19), но Дунав успя да се върне и поведе за пръв път в мача при 25-24. Благодарение най-вече на реализаторските способности на Мария Цанкова, НСА отново водеше на полувремето със 7 точки разлика (42-35).
През втората част обаче всичко премина под диктовката на Дунав, които позволиха НСА да им вкара само 23 точки за последните 20 минути.

Мария Цанкова завърши този път само с 27 точки, като овладя и 12 отскочили топки. Тя срещна подкрепа само в лицето на Симона Николова, завършила също с дабъл дабъл, 16 точки и 10 борби.

За Дунав Даниела Петева бе неудържима с най-много точки - 28, а Анета Митева добави 22. Александра Кънчева влезе като резерва, но вкара 17 и овладя 11 борби.