Байерс вкарва 14, Хюстън пак губи

Латаша Байерс (снимка: WNBA)
09-06-2007 10:29

Латаша "Тот" Байерс изригна с 14 точки за отборa на Хюстън Кометс, но и това не им помогна да запишат първа победа в тазгодишното издание на WNBA.

Кънектикът Сънс удължиха серията от загуби за Хюстън след като ги надигра през изминалата нощ с 88-77. Пред 7339 зрители в Тойота център отборът на Кометс водеше с цели 18 точки през първото полувреме. Въпреки това Кънектикът буквално разпиляха домакините през второто и ги лишиха от първа победа.

Кънектикът поведе за първи път в мача в края на третата част благодарение на отличната Найкиша Сейлс. Тя завърши с 26 точки общо, от които 10 бяха в решителната за обрата трета четвърт. Хюстън водеше на полувремето с 46-30, но след третата вече губеше с 57 – 62.

Байерс влзе като резерва и бе в игра почти 25 минути. Освен отбелязаните точки, тя овладя 6 топки и подаде 4 асистенции на съотборничките си. Бившата състезателка на ЦСКА успя в 7 от общо 10-те си стрелби. Най-много за Хюстън вкара Мишел Сноу – 22 точки, а Тина Томпсън добави 19.
За четвърти път този сезон от всичките шест мача, които са изиграли Хюстън, те пропиляват двуцифрен аванс и заедно с Вашингтън Мистикс са единствените два отбора все още без спечелен мач. Следващият опит ще бъде във вторник сутрин отново пред своя публика, този път срещу Сакраменто Монархс.