Широки брег - шампион на Босна

Дарън Маклинтън (Широки брег)
10-06-2007 11:36

Широки брег стана шампион на Босна след като във последният решителен двубой спечели като гост с 84 – 81 над Босна АСА Телеком. След като губеха в серията след първия мач, Широки победиха на два пъти подред, с което и за пети път в тяхната история титла на Босна и Херцеговина.

С най-голяма заслуга за победата на Широки брег бе американецът Дарън Маклинтън, който завърши с 26 точки. За Босна АСА Телеком най-много вкара неговият сънародник Джилбърт с 21 точки.

Мачът бе на приливи и отливи до началото на последната част, когато след като влязоха с пасив от минус една, гостите от Широки брег натрупаха 15 точки преднина 5 минути преди края. Домакините от Босна АСА Телеком не се предадоха и намалиха разликата до една точка, но силите им стигнаха дотам.
Мачът имаше и допълнителен заряд, тъй като само победителя от финала ще участва в Адриатическата лига наесен. Досега Босна винаги имаше по два отбора, но от следващият сезон от лигата им намалиха бройката.