Черно Море ИГ громи Лукойл Академик при кадетите

Божидар Аврамов (Черно Море ИГ (16))
12-06-2007 21:20

Кадетския тим на Черно Море ИГ даде сериозна заявка за титлата при тази възраст след като надигра убедително Лукойл Академик с 96 – 69. Двата тима са едни от най-добрите за кадети и разликата в точките говори сама по себе си колко сериозен е отборът на Черно Море ИГ.

Още на полувремето момчетата от Варна водеха с цели 23 точки разлика (52 – 29).  По средата на третата четвърт домакините дори водеха с 28, но след това си позволиха да играят с по-широк състав. Въпреки това победата за Черно Море накрая остана в този диапазон.

Един от големите таланти на варненската школа Божидар Аврамов вкара 27 точки и добави 8 борби, 7 асистенции, 6 откраднати топки за 35 минути игра. Лалев завърши с 22, а Васил Кьосев допринесе с 21 точки за победителите. За Лукойл Академик най-резултатни бяха Калин Христов с 22 и Пламен Христов с 18 точки.

В другите две срещи от тази група очаквани победи взеха Овергаз над Сити Юнивърсити с 88 – 76 и Спартак МВР над Тигър Ямбол със 102 – 78.

В група А Левски се очертава като основен фаворит за спечелването й. За втори пореден ден момчетата на трензора Юлиан Аладжов постигна разгромна победа, този път над Балкан с 92 – 52. Дунав записа първи успех с 94 – 83 над Светкавица, а Септември победи Делфин с 90 – 72.
Два двубоя привличат вниманието от утрешната програма, Септември срешу Левски от група с начален час 11.15, а Овергаз и Спартак МВР откриват следобедната програма от 16.00 в група Б.