„Ел класико” е финалът в Испания

Фелипе Рейес (снимка: ACB)
13-06-2007 00:09

Съставите на Реал Мадрид и Барселона се класираха за финала в най-силното баскетболно първенство в Европа, това на Испания. Двата отбора спечелиха тази вечер последните мачове от полуфиналните серии съответно срещу ДКВ Хувентут и ТАУ Керамика.

Първо Барса успя да се наложи като гост на ТАУ с 95 – 79. След равен резултат на полувремето 38-38, гардовете на гостите Джанлика Базиле и Хуан Карлос Наваро буквално умълчаха близо 10000 души във Фернандо Буеса Арена във Витория. Базиле вкара 24 точки, а Наваро 23 за победителите. Турският гард Серкан Ердоган бе най-резултатен за домакините с 19 точки. Те обаче бяха трагични в защита през второто полувреме и допуснаха цели 57 точки.

На финала Барселона ще срещне Реал Мадрид, който се наложи драматично над Хувентут със 65 – 61. Домакините успяха да дръпнат в резултата в последната част, но две последователни тройки на Руди Фернандез върна гостите в мача. Същият баскетболист обаче пропусна да изведе гостите напред след като направи два решаващи пропуска в самия край (единия от зоната за 3 точки, другия под самия кош). Луис Бълок вкара 16 за Реал, а Фернандез завърши с 15, най-много за гостите.
„Ел Класико” в баскета ще започне на 17 Юни в Мадрид, играе се до три победи, а Реал има домакинско предимство. Мачът е повторение от финала за Копа Дел Рей по рано през сезона, когато Барселона спечели със 69 - 53.