Монтепаски спечели титлата в Италия

18-06-2007 20:08

Добре познатият в България отбор на Монтепаски Сиена спечели титлата в Италия за втори път в своята история. Това стана факт вчера след победата над ВидиВичи Болоня с 90-82, като така серията бе спечелена с 3-0 победи.
Този трети мач не беше лесен за Монтепаски. След равностойна и доста резултатна първа част гостите от Болоня бяха напред с 2 точки, 29-27. Изненадващо през втората четвърт гостите играха още по-добре и излязоха с аванс от 51-40 след първото полувреме.
Подкрепяни от 8000 свои фенове домакините от Сиена са вдигнаха на щурм и успяха да изравнят в 28 минута след тройка на Джоузеф Форте, 62-62. До края на частта обаче, гостите водени от Андреа Крозариол успяха да дръпнат с 4 точки. В последната четвърт Монтепаски успя да поведе за първи път от доста време с 71-70, а по - късно беше напред с 82-77. Крозариол отбеляза 5 поредни точки, с които изравни резултата 2.19 минути преди края. Тогава обаче Римантас Каукенас отбеляза 4 точки, тройка с фал, а след грешките на Бест и четирите отбелязани наказателни удара от Макинтайър титлата за Сиена бе подпечатана.
Най-резултатен в този двубой стана Теръл Макинтайър с 22 точки, а Форте добави 21. Римантас Каукенас, който беше избран за Най-полезен играч във финалите завърши с 18.За Болоня Андреа Крозариол бе най-добър със своите 21 точки и 7 борби.