Панатинайкос спечели титлата в Гърция

ПАО шампион (снимка: goal.gr)
21-06-2007 00:58

Панатинайкос спечели третата си купа за сезона – тази за шампион на Гърция. В петата решителна среща шампиона на Евролигата за този сезон губеше на полувремето с точка разлика, но успя да изиграе силни втори 20 минути и триумфира за трети път този сезон. След като спечели купата на Гърция и после стана носител на титлата в най-силното клубно състезание в Европа – Евролигата, Панатинайкос завърши сезона по блестящ начин – победа с 89 – 76 над вечния съперник Олимпиакос и 3-2 във финалната серия. Отличен мач за Майк Батист с 15 точки и 9 борби. Рамунас Шишкаускас добави 13, но вкара много важна тройка, която сложи край на надеждите на Олимпиакос. За тях Алекс Акер и Андрия Жижич завършиха с по 12 точки. 42 срещу 26 бяха овладените топки в полза на Панатинайкос.
Организаторите на срещата бяха взели изключителни мерки за сигурност, тъй като на срещата присъстваха запалянковци на двата отбора. Това може да се случи само при пети мач, при всички останали случаи се допускат само фенове на отбора домакин. Желко Обрадович отново изведе своя тим на върха, но този път с трите спечелени купи те доказаха, че са номер едно в Европа, без конкуренция.