Барселона намали резултата на 1 - 2

Наваро срещу Бълок (снимка: ACB)
23-06-2007 09:57

Барса успя да намали резултата във финалната плейофна серия на испанската ACB след трудна, но заслужена победа със 75 – 70 над Реал Мадрид. Сега вече резултата е 2-1 за Реал, следващия мач е в неделя от 20.00 българско време, пак в Барселона. Ако се стигне до пети мач, той ще се проведе във вторник, само че в Мадрид.

За домакините Хуан Карлос Наваро вкара 18 точки и добави 5 борби, Денис Марконато завърши с 10 точки, 7 борби и 3 асистенции, докато словенеца Яка Лакович се отчете с 11 точки.

Америанеца Луис Бълок поддържаше огъня за Реал Мадрид. Той бе и най-резултатния играч за гостите с 21 точки. Разочароваха обаче основни единици в отбора, като Фелипе Рейес, завършил само с 5 и Чарлз Смит с 6 точки.

След първата четвърт Барселона бе напред с цели 16 точки аванс (24-8), но Реал заиграха по-добре и на почивката бяха само със 7 точки пасив (32-39). Третата част тотална завърза мача. С кош със сирената за края на частта (тройка на Бълок) Реал дори поведе с 55-54.
Разликата на гостите набъбна до 59-55, но от 32 до 37 минути гостите не вкараха нито един кош. В същото време Барселона вкара 11 точки и три минути преди края бе отново напред със 7 точки разлика. Накрая в последната минута Реал успя да намали, след няколко пропуска от наказателната линия на играчи от домакините, но в общи линии нямаха шанс да обърнат нещата на терена. Намалиха до 3 точки, 70-73, но само 2 секунди преди края.