Девойките станаха 13-ти, остават в Дивизия А

Станислава Станкова (снимка: ФИБА)
05-07-2007 20:10

Девойките на България (18) постигнаха втора много ценна победа на Евробаскет 2007 в Нови Сад. След като преди два дни българките надиграха унгарките, сега се поздравиха с успех над Германия със 62 - 50.

Българките изиграха силна първа чевърт, натрупаха аванс от 11 точки (22-11), който увеличиха на полувремето до 14 точки (37-23). В края на третата част мача вече бе решен, след като нашите буквално разпиляха германките и разликата достигна 23 точки в наша полза (54-31). В края Германия успя да намали, но българките бяха крайни победителки и си осигуриха участие в Дивизия А и догодина.
Станислава Станкова изигра най-силния си мач от началото на шампионата и завърши с 15 точки, 4 откраднати топки и 3 асистенции преди да напусне за 5 лични нарушения.

Даниела Петева добави 14 точки, а Инес Субашка за пореден път направи дабъл-дабъл с 13 точки и 11 овладени топки.

Българките играха много добре в защита и позволиха само две от германките да отбележат двуцифрен актив от точки (Дитрих -13 и Рексрот -11).

В същото време Беларус надигра Унгария с 87 - 71. Във временното класиране на Група G България води с 2 победи и без загуба, а Унгария има 2 загуби. Те са единия отбор, който изпада в Дивизия Б, а втория отбор ще бъде определен в събота. Загубилия от мача Германия-Беларус ще изпадне, победителя ще остане в Дивзия А.
По този начин  последният мач от групата за българският отбор срещу Унгария ще бъде само за самочувствие. Момичетата на треньора Венци Гечев твърдо са 13-ти без значение от изхода на двубоя с Унгария.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ДЕВОЙКИ (18)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ДЕВОЙКИ (18)