Важна победа за младежите в Италия

08-07-2007 14:55

България записа първа победа на Европейското първенство за младежи до 20 години в Италия/Словения и частично се реабилитира за слабата игра и загубата от домакина Италия вчера. Младите българи се наложиха трудно над Латвия с 96 - 89 и така запазиха шансове за второто място в групата.

Мачът започна доста интересно и равностойно, но в един момент българите успяха да се откъснат напред и затвориха първата четвърт с аванс от 5 точки – 27:22. През вторите 10 минути латвийците се опитаха да натиснат нашите, но успяха само да свалят една точка от пасива си, и така на поувремето България водеше с 46:42. След 30 минути игра балтийците свалиха още една точка от аванса на нашите - 62:59 преди заключителните 10 минути. В последната част българите показаха изключителна мотивация и желание за победа, и след 34:30 заслужено се поздравиха с крайния успех – 96:89.

Най-резултатен за България бе Иван Лилов, нанизал 29 точки, към които прибави и 4 борби. Брат му Любомир вкара 12 точки, овладя 5 борби и направи 4 асистенции. Чавдар Костов вкара 17 точки, Николай Колев добави още 12, а Божидар Аврамов се включи чудесно като резерва, отбелязвайки 13 точки.
Утре нашите срещат Грузия в решаващ мач за второто място в групата.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА МЛАДЕЖИ (20)