Младежите загубиха от Испания

Чавдар Костов (снимка: ФИБА)
10-07-2007 23:59

Младежкият ни национален отбор до 20 години загуби от Испания първата си среща от втората фаза на Европейското първенство в Италия/Словения. Възппитаниците на Иван Чолаков отстъпиха пред Испания със 70 - 91.
Българите започнаха срещата много активно, като след първата четвърт водеха с 25:20, а първите 14 точки за нашия тим бяха отбелязани от Чавдар Костов. До полувремето гарда на Лукойл Академик натрупа 20, но България губеше с 39:45. След полувремето нашите се сринаха тотално, и допуснаха испанците да дръпнат със 17 точки разлика преди заключителните 10 минути - 54:71. През последната четвърт единственото интересно нещо бе, че разликата набъбна на 21 точки в полза на иберийците.
Чавдар Костов бе най-резултатен за България с 20 точки, 7 борби и 3 асистенции. Николай Колев добави 14 и 6 борби, а Любомир Лилов и Божидар Аврамов завършиха с по 12.
За испанците Марк Фернандес завърши с 24 точки, а По Рибас и Алберт Теруел имаха съответно по 12 и 13. Хавиер Амиго и Серджо Лули се отчетоха с 16 и 12 от резервната скамейка, Ксавиер Рей Сануй остана с 9 точки, 7 борби и 5 асистенции.Следващия мач на българите е утре в 21.00 с Хърватска.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА МЛАДЕЖИ (20)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА МЛАДЕЖИ (20)