Младежите губят от Словения, ще играят за 7/8 място с Турция

Иван Лилов (снимка: ФИБА)
14-07-2007 18:20

Нашите младежи загубиха с 59 - 79 срещата си със Словения и изгубиха възможността да се борят за 5-то място. Двубоят започна равностойно като се играеше кош за кош. Така първата четвърт завърши 20:20. След това настъпи стъписване в нашия отбор и 4 мин след началото на втората част словенците поведоха като разликата достигна 14 точки. В последните секунди националите ни успяха да намалят до 11 точки и първото полувреме завърши 38:27.
За жалост играта на нашите не потръгна и след почивката като словенците методично увеличаваха преднината и третата част завърши 66:44. Превъзходството на Словения продължи и през последната четвърт. Те не дадоха никакъв шанс на противника си да обърне резултата. Преднината им достигна дори до 23 точки.

В крайна сметка България загуби с 20 точки разлика - 79:59. От Словения се отличиха с най-много точки Гашпер Видмар 23 като добави и 10 борби и Емир Прелджич с 20 точки. За България най-добре играха Чавдар Костов с 20 точки и Иван Лилов с 17 точки.

Днес по-рано Турция загуби от Израел със 74 - 64 и ще спорят с България за 7/8 място.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА МЛАДЕЖИ (20)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА МЛАДЕЖИ (20)