Испания спечели титлата на Евробаскет 2007 в София за жени до 20

Силвия Домингез (снимка: ФИБА)
22-07-2007 23:07

Отборът на Испания стана европейски шампион за жени до 20 години след като на финала победи Сърбия с убедителното 75 – 60. Началото на мача не предвещаваше подобен изход след като сръбкините поведоха убедително и в края на първата четвърт имаха преднина от цели 16 точки (21-5). Испанките трудно намираха пролука, а пък състезателките на треньора Йовица Антонич вкарваха безпроблемно и играеха с лекота в нападение. От този момент обаче нещата се обърнаха на 360 градуса. Испанките се съвзеха и започнаха да топят разликата. На полувремето Сърбия водеше с 36 – 32. Ключов момент се оказа третата четвърт, в която Сърбия вкара само 3 точки за 7 минути срещу 14 на Испания. След 30 минути игра те вече водеха с 55 – 47. През последната част сръбкините така и не намериха пролука срещу зоновата защита на испанките. От друга страна благодарение на отличните и в този мач Домингез и Карбо, Испания натрупа солидна преднина и заслужено триумфира.
Най-резултатна в мача бе именно Силвия Домингез с 21 точки, а освен това тя добави 8 борби и 3 асистенции. Ана Карбо игра без смяна и вкара 13 точки и 5 отнети топки.

За Сърбия тяхната най-добра състезателка Миляна Мусович завърши с 16 точки, 5 борби и 6 асистенции.
В мач за бронзовите медали Франция победи Турция, макар и трудно със 65 – 63.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ЖЕНИ (20)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ЖЕНИ (20)