Грешен старт за кадетките в Киети

Мирена Денчева
27-07-2007 21:49

Кадетките на България направиха фалстарт на Евробаскет 2007, Дивизия Б в Киети, Италия. Водени от Надка Голчева нашите баскетболистки започнаха участието си днес, но малко не им достигна да тръгнат с победа. В оспорван мач Холандия ни победи със 66 – 63.

Нашите започнаха мача по-добре и в 6-тата минута имаха 5 точки преднина (14-9). Последва отпускане и Холандия направи серия от 12-1, за да поведе в резултата за пръв път 28 секунди преди края на първата част. На почивката те имаха аванс от 10 точки (37-27). През третата част благодарение на силната игра на Памела Дечева българките се върнаха в срещата и дори успяха да поведат за кратко. Последните две минути бяха много оспорвани, като щастието се усмихна на Холандия. Противника направи цели 27 технически грешки и въпреки това България не успя да вземе своето.

Крилото на Дунав Мирена Денчева бе най-резултатна от българките със 17 точки и 8 овладени топки за само 23 минути игра. Моника Тодорова от Рилски Спортист добави 15, а Памела Дечева и Виолина Кочева вкараха по 12 точки. Високата само 170 сантиметра Росане Хойт отбеляза най-много точки в мача – 18.
В другия мач от нашата група Англия би Ирландия със 66 – 48. Утре нашите играят с отбора на Англия от 16.15 в решителен мач за да влезе в осмицата и съхрани шансове да се класира за Дивизия А догодина.