Трета поредна загуба за кадетките

България (16) (снимка: БФБ)
29-07-2007 16:45

Националния отбор на България за кадетки до 16-годишна възраст записа трета поредна загуба на Европейското първенство в Киети, Италия. Този път нашите преклониха глава пред тима на Ирландия - 60:76. След това поражение българките ще играя за 13/14 място, тъй като отборите на Армения и Молдова се отказаха от участие.
България започна мача по-силно, като спечели първата част с 19:18, но това бе единственото значимо нещо от наша страна в срещата. През останалите три четвърти ирландките изградиха солидна преднина - 9:14 през втората, 19:22 през третата и 13:22 в заключителните 10 минути.
Най-резултатни за българките бяха Кристина Гроздева и Виолина Кочева, които завършиха с по 16 точки. Мирена Денчева остана с 9, а капитанката на тима Моника Тодорова и Катрин Накова реализираха по 6. Участие в мача отново не взе Цветомира Шаренкапова, която е една от основните фигури в тима.
За Ирландия Хана Торнтън бе най-рзултатна със 17 точки, а Стефани О'Шей остана с 15.